Blogi

Filtreeri postitusi

Hirm hea ees (ilmunud Eesti Analüütilise Psühholoogia Seltsi FB lehel)

On inimesi, kes ei suuda head vastu võtta. Me kõik ju igatseme ilusaid ja häid hetki ning kohtumisi, aga hea vastuvõtmine ei olegi tegelikult alati nii lihtne kui võiks arvata. Kui meile tehakse siiras kompliment, mis meid tegelikult puudutab, kipume me selle sageli „ära seletama” või juttu mujale suunama. Kui kahe inimese vahel tekib ootamatult ehe puudutus, pöördume me sellest sageli ära. Miks siis?
Loe lisaks

Abordist ja Artemisest (ilmunud Eesti Analüütilise Psühholoogia Seltsi FB lehel)

Abort on naise võimu sügav müsteerium. See on surma müsteerium, mida me nii kardame ja eitame. See on sünni müsteerium, mis ei avalda kergelt oma saladusi. Ning see on ohverduse müsteerium, mille mõistmine on meile väga keeruline, kuna see on seotud armastusega, millest me teame väga vähe.
Inimese psüühel on oma keel, mis on pigem kujundlik kui verbaalne ja ei räägi kontseptsioonides ega kategooriates vaid kujundites, mis kehastavad ideid ja kannavad endas vastavat emotsionaalset kvaliteeti. Aborti tegeva naise ning abordi teema puhul üldisemalt võiks selleks kujundiks olla Artemis (või Diana Roomas).
Loe lisaks

Kangelanna teekond (ilmunud Eesti Analüütilise Psühholoogia Seltsi FB lehel)

Kuigi traditsiooniline kangelase müüt räägib enamasti meessoost kangelasest, siis mitte vähem oluline pole kangelanna lugu. Mõlemad, nii kangelase kui kangelanna protsessid, on arenguks vajalikud. Vähem käsitletud kangelanna teekonda aitab mõista C. Covington Grimmide muinasjutu "Käteta tüdruk" abil.
Loe lisaks

Arhiiv