Kui oled siia lehele sattunud, oled ilmselt otsingutel. Vastustega on aga nii, et vaid osa neist paikneb väljaspool. Olulised vastused, ja ka küsimused, peituvad aga seespool, sageli alateadvuses. Jungiaanlik psühhoanalüüs (või teise nimega analüütiline psühholoogia) on üks võimalus nende vastuste otsimiseks. See on enamasti pikk ja sügav protsess, millel on potentsiaali meid sügavuti muuta. Kusjuures muutuse suund ei pruugi alati olla ettearvatav. 

Analüütiline psühholoogia ei pea eesmärgiks mitte õnne ja probleemivaba elu vaid individuatsiooni ja terviklikkust st enda sisemise potentsiaali avamist ning võimet integreerida endas erinevad poolused - hea ja halb, õilis ja kuri, kord ja kaos, mehelikkus ja naiselikkus jne.
Milleks seda vaja on? Kui sisemist vajadust pole, ega siis polegi vaja. Aga kui sees kripeldab uudishimu enda olemuse ning oma rolli kohta sh perekonnas ja ühiskonnas, siis pakub psühhoanalüüs selleks väärtuslikku vahendit. See on nagu peegel, millesse sügavuti vaatamisel näed järjest kihte, millest varem aimugi polnud.


Teenused

    Kui soovid eneseanalüüsi juures teekaaslast, siis vaata siia.

    Kirjatükid

    Kes on asenduslaps? Miks mõned inimesed tahavad, et neid seotakse? Mida ütleb oma kaebustega hüpohondrik? Sellest ja paljust muust siin.

    Kontakt

    Monika Luik
    monika.luik@gmail.com
    5294302

    Ükski puu ei saa kasvada taevani ilma, et tema juured ulatuks põrgusse. 

    C. G. Jung